->> Rekrutujemy Managera ds. Handlu!

Beiersdorf

Beiersdorf to międzynarodowy koncern kosmetyczny, światowy lider w kategorii pielęgnacji skóry. Jego siedziba znajduje się w niemieckim Hamburgu, a w szerokim portfolio są m.in. kosmetyki marki Nivea.

Za początek istnienia firmy przyjmuje się rok 1882, gdy Paul C. Beiersdorf opatentował swój pierwszy produkt – medyczne plastry, stworzone we współpracy z czołowym dermatologiem tamtych czasów, prof. Paulem Gersonem Unną. W 1890 farmaceuta Oskar Troplowitz odkupił laboratorium Beiersdorfa i prędko przekształcił je w prężnie działającą firmę. Dwa lata później wybudował nawet fabrykę w Hamburgu, gdzie do dzisiaj koncern ma swoją siedzibę. Troplowitz kontynuował współpracę Beiersdorfa z profesorem Unną i – za jego rekomendacją – sprowadził do firmy chemika dr. Isaaca Lifschütza, który opracował unikalny składnik będący podstawą kremów NIVEA. Międzynarodowy sukces firmy rozpoczął się już w 1893, dzięki kontraktowi z amerykańską firmą handlową Lehn & Fink. W 1906 r. wspólnikiem firmy został szwagier Troplowitza, dr Otto Hanns Mankiewicz, który skupił się przede wszystkim na kwestiach znaków towarowych.

Troplowitz i Mankiewicz, kierując się innowacyjnymi rozwiązaniami, stworzyli markowe towary o niezmiennie niezawodnej jakości, oferujących realne korzyści dla szerokiego grona konsumentów. Obecnie Beiersdorf jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych koncernów kosmetycznych. W ich szerokim portfolio znajdują się cieszące się uznaniem marki kosmetyczne takie jak NIVEA, La Prairie, Eucerin, Florena czy Labello.

pl_PLPolish