->> Rekrutujemy Managera ds. Handlu!

Lindt

Lindt, a właściwie – Chocoladefabriken Lindt & Sprüngli AG – to szwajcarskie, znane dzisiaj na całym świecie przedsiębiorstwo produkujące wyśmienite wyroby cukiernicze, przede wszystkim na bazie czekolady. Powstało w połowie XIX wieku i od tamtego czasu przeszło ogromną transformację, przeistaczając się z małej rodzinnej cukierenki w ogromny koncern rozpoznawalny na całym świecie.

David Sprüngli-Schwarz i jego syn Rudolf Sprüngli-Ammann byli właścicielami małego sklepiku cukierniczego, a następnie w roku 1847 otwierają fabrykę Schleiftobel w Horgen. Czekoladowy sukces sprawił, że otworzyli kolejne, już większe sklepiki w Zurychu – co ciekawe, funkcjonuje on w tym samym miejscu do dziś dnia!

Syn Davida, Johann Rudolf Sprüngli-Schifferli kupił firmę Lindt, co zapoczątkowało znaną do dzisiaj markę Lindt & Sprüngli AG, a on sam zajął się udoskonalaniem czekolady – pięknie pachnącej i tak delikatnej, że rozpuszczała się w ustach. Kolejne dziesięciolecia to rozszerzanie działalności na całym świecie. W ofercie Lindt znajdziemy dzisiaj przede wszystkim pięknie pakowane praliny w różnych gramaturach i formach, wyjątkowe czekolady o różnych smakach, nawet tych najbardziej egzotycznych, jak chociażby czekolada z chili.

pl_PLPolish