->> Rekrutujemy Managera ds. Handlu!

O firmie

PILOT INTERNATIONAL

Twój ekspert w świecie FMCG

22lata doświadczenia

Know-how i sieć kontaktów handlowych na całym świecie pozwalają nam dostarczać produkty FMCG w konkurencyjnych cenach

Staniewicka

Twój ekspert w świecie FMCG

Poznaj ofertę produktów FMCG i zostań naszym partnerem biznesowym!

Poznaj historię firmy Pilot International!

W 2020 roku obchodziliśmy 20-lecie działalności Pilot International.

Chcielibyśmy przedstawić Wam naszą historię oraz drogę do osiągnięcia pozycji lidera rynku FMCG w Polsce i na świecie. Poznajcie niezwykłych ludzi, którzy przyczynili się do tego sukcesu i tworzą naszą firmę.

 • 2000
  2000
  Rejestracja firmy PUH PILOT
  Krzysztof Kubiak wraz z synem Pawłem rejestrują w Warszawie firmę przy ul. Swojskiej 9
 • 2000
  Praska giełda
  Początki działalności - Praska Giełda Spożywcza
  Magazyn firmy ma powierzchnię 300m2 i jest w 100% obsługiwany manualnie przez pracowników. Zamówienia przyjmowane były telefonicznie i faksem.
 • 2005
  Prowadzenie firmy przejęcie
  Przejęcie działalności przez syna
  Krzysztof Kubiak umiera, w prowadzenie firmy przejmuje jego syn Paweł. 26-letni chłopak próbuje swoich sił na rynku krajowym oraz w eksporcie napojów Coca-Cola
 • 2008
  Rozwój pilot
  Przyjęcie do spółki brata Piotra i 2 najlepszych przyjaciół
  3 lata po śmierci ojca i samotnej działalności, nastąpił moment przełomowy - rozwój firmy nabrał niesamowitego tempa. Firma zamienia się z małej firmy w rozpędzoną lokomotywę - Pilot zaczyna być rozpoznawalną firmą - pojawiają się kolejne pozycje w asortymencie, rozwój handlu krajowego i nowi klienci zagraniczni.
 • 2009
  Anuga
  Pierwsze innowacyjne targi Anuga Fair w Kolonii
  Następuje moment przełomowy w sposobie zdobywania nowych kontaktów zagranicznych. Firma PUH PILOT jako pierwsza w historii wystawia się na międzynarodowych targach FMCG jako firma handlowa, a nie jako producent.
 • 2011
  Magazyn Annopol
  PUH Pilot przenosi się z Hali Praskiej na ul. Annopol w Warszawie
  Nowy magazyn o pow. 2 tys. m2 oraz biura na terenie Mennicy Polskiej sprawiają, że firma postrzegana jest jako stabilny partner. Targi w Kolonii przynoszą nowych kontrahentów, liczba pracowników wzrasta, a import i eksport stają się głównym motorem napędzającym obroty.
 • 2013
  Prężny rozwój PUH pilot
  Kolejne lata - pasmo sukcesów i wzrostu obrotów
  Każdy kolejny rok to nowe zdobyte rynki, coraz szersza baza klientów i produktów. Rośnie firmowe doświadczenie w handlu międzynarodowym.
 • 2014
  2014
  Prężny rozwój firmy i działu "non food"
  Rozbudowa pomieszczeń biurowych pozwala na zwiększenie zatrudnienia. Rozwinięty zostaje prowadzony przez Marcina Jarzębskiego dział "non food". Od tego momentu firma posiada w ofercie chemię gospodarczą, produkty toaletowe i kosmetyki wiodących producentów.
 • 2015
  Staniewicka
  Przeniesienie firmy na ul. Staniewicką w Warszawie
  Firma przenosi się do obiektu o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m2. PUH Pilot zajmuje się wyłącznie handlem produktami brandowymi czołowych producentów spożywczych i chemicznych.
 • 2017
  Automatyzacja
  Wdrożenie automatyzacji procesów
  Nadchodzi czas dużej automatyzacji procesów firmowych. Pełna kontrola realizacji zamówień to zasługa nowego systemu, za który odpowiada Łukasz Fereniec.
 • 2020
  Zespół 20lecie
  20-lecie działalności firmy
  Rok 2020 jest dla firmy wyjątkowy. To jubileusz 20-lecia działalności. Poza postępem technologicznym uważamy, że kluczem do sukcesu są relacje z pracownikami i klientami.
pl_PLPolish